Keď "nick" potrebuje pomoc!

Autor: Slávka Tajcnárová | 4.8.2014 o 18:24 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  976x

Určite nielen ja mám pocit, že čím je nick autora nezmyselnejší, tým väčšie hlúposti, vulgarizmy a urážky autor na virtuálny papier chrlí.

Je úplne jedno, či je článok o zdravej strave, či o aktuálnej situácii na Ukrajine. Anonymita ľuďom dáva pomyselné krídla. Krídla dravcov. A tak sa púšťajú do nič netušiacich "obetí", ktoré si dovolili zrejme pod vlastným menom povedať svoj názor. Diskusia, nesúhlas, oponovanie, prípadne rozčarovanie, alebo hnev - Ok, to všetko môže byť! Máme predsa všetci právo na vlastný názor a aj autori príspevkov vedia, že ak niečo napíšu, môžu prísť reakcie, ktoré sa im nebudú páčiť.
Je zaujímavé to pozorovať. Pozitívna reakcia sa na bežných fórach zväčša spája aj s reálne pôsobiacim menom, čím sú však reakcie ostrejšie, mien akosi ubúda a nahrádzajú ich nicky. Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by títo dravci neboli nasiaknutí traumou, sklamaním depresiou, nízkym sebavedomím a zlobou." Draví nickovia" vždy všade boli, všetko stopercentne poznajú. Ak ide o makrobiotiku, sú experti, že lepšieho nenájdete. Škoda len, že nikdy nepropagujú nejakú svoju vlastnú štúdiu, či výskum, ktorý by dokazoval ich tvrdenia a do určitej miery ospravedlnil ich pohŕdavé vyjadrenia na adresu iných prispievateľov. Maximálne tak pozliepajú príspevky, ktoré pozháňali kade - tade na internete a z bežného smrteľníka urobia šmahom husacieho pera neschopného idiota, ktorý by nemal mať za svoje otrasné názory ani prístup k počítaču.

Kto sú tí všetci NAJmúdrejší, čo nedokážu ani otvorene priznať svoju identitu? A to len preto, lebo ich záujmom nie je konštruktívne diskutovať, ale deptať ľudí - urážať ich, prípadne ich nevedomosť a nebodaj nesprávne názory. Vyjadrenia typu" ty máš IQ môjho morského prasaťa, či mamka ťa mohla aspoň do školy poslať, sú tie miernejšie. Ak pritvrdia - možno im k tomu dopomáhajú návykové látky, nespokojný šéf, alebo to, že už dlhšie nemali sex, sú ich príspevky vulgárne a nechutné.
Ľudia v dobrej viere na spoločenských sieťach diskutujú a mnohí z nich sú si vedomí, že nie sú odborníci. Jednoducho ich téma zaujíma a chcú o nej aj takýmto spôsobom vedieť viac. Namiesto dobrej rady, ozrejmenia, alebo vysvetlenia prichádzajú "draví nickovia", ktorí bežnému prispievateľovi dokonale pokazia náladu - v tom lepšom prípade.

Špeciálnou skupinou "dravých nickov" sú tí, ktorí sa venujú vnútornej politike - teda k...i Kiskovi, k..i Ficovi, k..i Procházkovi.... a eštébáckemu bonzákovi Matovičovi.
Spoločným menovateľom je nenávisť a zášť. Všetko vedia úplne presne a vehementne rozhlasujú: VY tupí nevedomí naiví magori, preberte sa! Taká záľaha pseudopolitológov je priam neuveriteľná.
No, milí novinári, citujte prispievateľa "Xaxa" s jeho zaručene overenými výrokami našich potentátov, ktoré si vypočul kdesi pri pive na festivale Zakovic, alebo sa odvolajte na pikantné osočovania  "chrliča135"!  Asi vás to niky ani len nenapadlo....

Tí ešte sofistikovanejší sa v ostatnom čase púšťajú do vojny/krízy na Ukrajine. No pozor, zas žiadna normálna diskusia a snaha o vysvetlenie, či pochopenie! Atak na tých slabších, ktorí si len skromne, pod vlastným meno, dovolili vyjadriť svoj názor. Agresívne vnucujú svoje "zaručené" informácie, akoby sa práve vrátili zo žúru s Putinom, či z laboratória, kde analyzujú pozostatky strely,  ktorá spôsobila tú strašnú tragédiu malajzijského lietadla.

No späť k titulku môjho článku.
Haló, všetci zatrpknutí, sklamaní, nahnevaní ľudia! Vaša negatívna energia, či životné sklamanie, ktoré sú vo vás nahromadené a ktoré ventilujete takýmto spôsobom z vás spokojnejších ľudí neurobia. Slovným pokorovaním, úrážaním a ponižovaním iných ľudí, schovaní za nereálnym menom vo forme niku vysieľate do sveta jedinú vec: Potrebujete pomoc! Psychologickú. Prípadne aj návšteva psychiatra by možno prišla vhod.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?